LV
 • з
  замок света 1 марта 2010 г., 11:36

  слов много, но скажу коротко: "сытый голодного не разумеет"...

  Ответить
  Сообщить
  0
 • P
  Premjers: Latvija finanšu krīzes laikā ir 'miera 27 февраля 2010 г., 18:43

  Šī krīze ASV ir visnopietnākā kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados piedzīvotās Lielās depresijas, Federālās rezervju sistēmas dati liecina, ka ASV bankas un investīciju fondi pēdējās dienās no centrālās bankas aizņēmušies 188 miljardus dolāru dienā - šī summa ir līdzvērtīga Argentīnas gada nacionālajam kopproduktam. ASV krīze atbalsojusies arī Krievijā un Āzijas fondu tirgos, bet Eiropas tirgos.

  Finanšu un kapitāla tirgus komisija norāda, ka Latvijas banku finanšu stabilitātes rādītāji šobrīd ir augsti un pasaules finanšu tirgos notikušo satricinājumu cēloņi bija saistīti ar pilnīgu likviditātes trūkumu un bankrotējušo tirgus dalībnieku apjomīgajiem ieguldījumiem sarežģītos finanšu instrumentos. Latvijā nav nevienas šāda veida krīzei pakļautas bankas.

  Viens no cēloņiem, kas izraisīja atsevišķu pasaules finanšu tirgus dalībnieku bankrotus, bija šo tirgus dalībnieku pilnīgs likviditātes trūkums un nespēja atgūt piesaistītos finanšu resursus.

  Komisija norāda, ka ir apzinājusi šogad Latvijas banku starptautiskajos tirgos piesaistīto finanšu līdzekļu atmaksas termiņus un apjomu. Pamatojoties uz augsto likviditātes rādītāju, ir zināms, ka Latvijas bankas ir finansiāli gatavas veikt šo līdzekļu atmaksu noteiktajā termiņā un apjomā.

  Turklāt tās bankas, kuras skāra finanšu krīze pasaulē, bija veidojušas ļoti apjomīgus ieguldījumus strukturētajos un atvasinātajos finanšu instrumentos ASV un Lielbritānijas hipotekārajā tirgū bez nozīmīga aizņēmuma nodrošinājuma, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

  Komisija norāda, ka šobrīd visu Latvijas banku kapitāla pietiekamības un likviditātes rādītāji ir stabili un pārsniedz likumā noteikto minimumu.
  ww

  Ответить
  Сообщить
  0
 • P
  Premjers: Latvija finanšu krīzes laikā ir 'miera 27 февраля 2010 г., 18:43

  www.DELFI.lv
  01. oktobris 2008 14:09
  Padalies
  Uždaryti
  Padalies ar ziņu

  #
  Nosūti draugam
  #
  Facebook
  #
  Twitter
  printout.tex Drukāt note2editor.alt Ziņot redaktoram Komentāri Komentāri (109)
  Pasaules ekonomiskā krīze nav skārusi Baltijas bankas, kuru rādītāji patlaban neliecina par jebkādām finansiālām problēmām, trešdien paziņoja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC), norādot, ka Latvija šobrīd ir zināmā "miera ostā".

  Godmanis žurnālistiem sacīja, ka ir pieprasījis informāciju par situāciju, un saskaņā ar viņam sniegtajiem datiem, visi banku rādītāji ir labi un neliecina par iespējamām problēmām.

  Godmanis uzsvēra, ka banku rādītāji ir labi no likviditātes viedokļa, arī visi pārējie rādītāji bijuši virs kritiskās līnijas. Premjers gan atzina, ka pēdējā laikā notikumi finanšu pasaulē "nav noslēpums, taču mēs esam miera ostā".

  Arī Valsts prezidents Valdis Zatlers trešdien žurnālistiem sacīja, ka Latvijā patlaban, pēc ekspertu domām, nepastāv bažas par iespējām nopietnām problēmām banku sektorā.

  Jau ziņots, ka tā dēvētās "subprime" jeb riskanto hipotekāro kredītu krīzes dēļ smagā situācijā nonākusi virkne pasaules lielāko investīciju banku un citu komercinstitūciju. Par krīzes pirmajiem upuriem pagājušā gada vidū kļuva tieši šajā aizdevumu nozarēs specializējušies ASV uzņēmumi, piemēram, "New Century Financial", taču drīz vien par krīzes izraisītiem zaudējumiem paziņoja arī ASV investīciju banka "Bear Stearns", bet vēlāk arī augstākā līmeņa pasaules bankas, piemēram, Šveices UBS, kā arī "Citigroup".

  Par tiktāl pēdējiem krīzes upuriem kļuvušas divas lielākās ASV aizdevējsabiedrības - "Fannie Mae" un "Freddie Mac", kuru glābšanā iesaistās ASV valdības institūcijas, investīciju banka "Lehman Brothers", kas paziņoja par bankrotu, kā arī investīciju banka "Merrill Lynch", kuru piekrita pārpirkt "Bank of America". Visbeidzot, ASV Federālās rezerves piešķīrušas 85 miljardus dolāru apdrošināšanas uzņēmumam AIG, apmaiņā pret 80% tā akciju. Šis solis licis nedaudz uzlaboties situācijai pasaules finanšu tirgos, kas piedzīvoja pamatīgu kritumu pēc "Lehman Brothers" bankrota.

  Ответить
  Сообщить
  0